nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły WPŁATY ZA ŚMIECI NA INDYWIDUALNE KONTA
WPŁATY ZA ŚMIECI NA INDYWIDUALNE KONTA Drukuj Email
Wpisany przez Darek   
poniedziałek, 22 lipca 2013 12:51

Mieszkańcy Gminy zobowiązani są do regulowania tzw. podatku śmieciowego, czyli opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, na indywidualne numery kont bankowych do 15 dnia każdego miesiąca, począwszy od sierpnia br. Obecnie Urząd Miejski listownie dostarcza mieszkańcom numery kont bankowych.

Na początku bieżącego miesiąca indywidualne numery kont bankowych, na które należy wpłacać tzw. podatek śmieciowy otrzymali już mieszkańcy terenów wiejskich Gminy Środa Wielkopolska. Numery indywidualnych kont mieszkańcom tych terenów dostarczyli sołtysi. Obecnie Urząd Miejski poprzez swoich pracowników oraz Przewodniczących Rad Osiedli dostarcza indywidualne numery kont mieszkańcom miasta.

Jak wskazuje Agnieszka Kimmel, Kierownik Referatu Podatkowego w Wydziale Gospodarki Finansowej Urzędu Miejskiego, numery kont, na które należy wpłacać opłatę za gospodarowanie odpadami są innymi numerami aniżeli te, na które mieszkańcy zobowiązani są uiszczać kolejne raty podatków lokalnych. Przypomnijmy, że numery kont przeznaczone do regulowania podatków od nieruchomości i rolnego mieszkańcy otrzymali na początku tego roku wraz z decyzjami wymiarowymi, określającymi wysokość tych podatków.

Dodajmy, że indywidualnych numerów kont dla podatku śmieciowego nie otrzymają mieszkańcy wspólnot oraz spółdzielni mieszkaniowych. Mieszkańcy tych budynków zobowiązani są uiszczać opłaty za śmieci na konto wspólnoty czy spółdzielni, a więc na dotychczasowych zasadach.

Opłaty do 15 dnia każdego miesiąca

Pierwszą opłatę z tytułu gospodarowania odpadami za miesiąc lipiec mieszkańcy zobowiązani są uiścić do 15 sierpnia br. w kwocie określonej w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Kolejne opłaty w tej samej wysokości mieszkańcy zobowiązani będą uiszczać do 15 dnia każdego miesiąca na indywidualny numer konta bankowego. Przypomnijmy, że Gmina Środa nie będzie wystawiała wezwań do zapłaty opłaty za odpady, oraz nie będzie wystawiała rachunków za odbiór odpadów, dlatego każdy mieszkaniec musi pamiętać o obowiązku regulowania podatku śmieciowego.

Dodajmy również, że wraz z indywidualnym numerem konta mieszkańcom dostarczana jest informacja o wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami. Jak zaznacza A. Kimmel wysokość określonej w informacji opłaty odpowiada tej, którą mieszkańcy zadeklarowali w pierwotnie złożonej deklaracji. Dostarczane mieszkańcom informacje o wysokości opłat nie uwzględniają dokonanych przez mieszkańców ewentualnych korekt deklaracji. Urząd nie będzie też informował mieszkańców o tych korektach, dlatego każdy mieszkaniec zobowiązany jest do regulowania opłaty za odpady w wysokości wskazanej w deklaracji, bądź, jeżeli została już złożona korekta deklaracji, to w nowej kwocie określonej w tej korekcie.

Opłaty bez prowizji

Informujemy, że mieszkańcy mogą dokonywać wpłat opłaty za śmieci bez prowizji w Banku Spółdzielczym na Starym Rynku oraz Spółdzielczym Banku Ludowym przy ul. Szarytek. Najprawdopodobniej w drugiej połowie lipca, po zawarciu przez Gminę stosownej umowy możliwym będzie także dokonywanie wpłat bez prowizji w placówkach Poczty Polskiej.

Autor: GPŚ | Filip Waligóra
 

Komentowanie zablokowane.

LOGOWANIE

W OSTATNIM NUMERZE

Głos Powiatu Średzkiego

- Pobierz na dysk

- Oglądaj online

Nowe wydanie już 27. lipca

Reklama w GPŚ już od 20 zł


Lipiec 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031