nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły PÓŁ MILIONA
PÓŁ MILIONA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 04 lipca 2017 10:05

Burmistrz podjął decyzję, że na realizację Budżetu Obywatelskiego w tym roku zostanie przeznaczonych 500 tys. zł. Jest to kwota o 200 tys. zł wyższa niż w ubiegłym roku.

Przypomnijmy, że w 2015 roku w pierwszym głosowaniu wzięło udział 2527 mieszkańców gminy, a projektami, które zostały przekazane do realizacji, były modernizacja strzelnicy oraz aktywizacja średzian z elementami pomocy przedmedycznej. Projekt Narodowej Środy został ukończony dopiero w tym roku i kosztował 340 tys. zł. W międzyczasie doszła jeszcze budowa ścieżki rowerowej znad Jeziora Średzkiego do Ruszkowa oraz budowa kortu tenisowego nad jeziorem, łącznie za 350 tys. zł. Kort jest już gotowy, natomiast ścieżka jeszcze nie.

Do realizacji wybrano również cztery projekty wiejskie: budowę ścieżki pieszo-rowerowej Środa – Zielniki (której nie ma do teraz), projekt rekreacyjno-edukacyjny w Starkówcu Piątkowskim, bezpieczną i trwałą siłownię w Trzebisławkach oraz chodnik na ul. Kwiatowej w Brodowie. W roku ubiegłym w głosowaniu obywatelskim zwyciężył projekt wielopoziomowego placu zabaw z elementami zjazdu linowego, zaproponowany przez Agatę Szymanowską. Drugie miejsce zajął projekt ławeczki ks. Raczkowskiego, która ma stanąć w listopadzie przy wejściu do „małego” kościoła. Trzecim projektem, który już został zrealizowany, to zakup dystrybutorów wody pitnej dla szkół miejskich i wiejskich.

To już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego, którego głównym inicjatorem jest B. Wieliński. Na poniedziałkowym spotkaniu Zespołu, oprócz potwierdzenia decyzji burmistrza W. Ziętkowskiego o zwiększeniu kwoty do pół miliona złotych, dokonano także jej podziału: 70% dla miasta oraz 30% dla wsi. Ponadto ustalono wstępny terminarz dla wnioskodawców. Rozważono również pomysł zmiany sposobu oddawania głosów i wyrównania szans mniejszych sołectw na uzyskanie pieniędzy z Budżetu. Zespół obecnie pochylił się nad dopracowywaniem regulaminu. Kolejne spotkanie odbędzie się w następny poniedziałek.

Autor: GPŚ | JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież