nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły „PIRACKA ŚCIEŻKA ZMYSŁÓW” OTWARTA!
„PIRACKA ŚCIEŻKA ZMYSŁÓW” OTWARTA! Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 05 lipca 2017 15:48

Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Miąskowie wzbogacił się o ogród sensoryczny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. OREW został laureatem w Konkursie „Fundusz Naturalnej Energii”, co w dużej mierze pozwoliło na otwarcie ścieżki.

Oficjalne otwarcie „Pirackiej Ścieżki Zmysłów” nastąpiło 30 czerwca. Dzień ten był podsumowaniem całego projektu i osiągniętych przez ośrodek celów. Dyrektor OREW K. Makowska przedstawiła założenia, które zrealizowała wraz z pracownikami. Oprócz najważniejszej ścieżki zmysłów Zielona Wyspa zorganizowała szereg zajęć proekologicznych, warsztatów, wycieczek i prezentacji, mających uświadamiać o istocie ochrony środowiska. Dyrektor ośrodka dziękowała podczas prezentacji za bezinteresowną pomoc, jaką otrzymywała od wielu osób.

Po przecięciu wstęgi goście rozpoczęli zwiedzanie ogrodu. Każdy mógł przejść się ścieżką składającą się z krótkich odcinków, różniących się podłożem, m. in. kamykami, piaskiem czy korą. Środek ogrodu zdobi wielki okręt piracki z piaskownicą, dzwonem i żaglem. Na terenie znajduje się także wiele opisanych kwietników. Marzeniem Zielonej Wyspy w Miąskowie jest wmontowanie w ziemię specjalnej trampoliny, z której korzystać będzie mógł każdy, w tym także dzieci na wózkach.

Wzruszającym momentem była niespodzianka, jaką sprawili pracownicy ośrodka. Wręczyli oni dyrektor Makowskiej kwiaty i serdecznie podziękowali za trud oraz serce wkładane w utrzymywanie i rozwój Zielonej Wyspy.

Dyrektor ośrodka i zaproszeni goście podczas przecięcia wstęgi.

Pamiątkowe zdjęcie na zakończenie uroczystego otwarcia ośrodka.

Autor: GPŚ | ROF
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież