nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły ROWERY DLA POLICJI
ROWERY DLA POLICJI Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 14 lipca 2017 10:59

W niedzielę 9 lipca podczas V Rajdu Rowerowego powiat średzki przekazał średzkiej policji 4 rowery. Przez całe lato stróże prawa na jednośladach będą doglądać porządku i naszego bezpieczeństwa wokół jezior.

Rajd organizowany jest co roku przez Grupę Rowerową „Solczanie”. Na starcie w Solcu stawiło się 220 uczestników. Trasa wiodła przez Garby, Śnieciska, Zaniemyśl, Czarnotki, aż do Solca. Po drodze, na Wyspie Edwarda w Zaniemyślu, w asyście cyklistów Stanisław Litke, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, w imieniu starosty Marcina Bednarza przekazał policji 4 rowery z napędem elektrycznym.

– Rozpoczynający się sezon letni, a tym samym słoneczna pogoda, jest czasem dużej aktywności osób pieszych i rowerzystów. Dlatego niektórzy średzcy policjanci przesiądą się z radiowozów na jednoślady, które zostały zakupione przez powiat średzki – informuje starosta. Jak zapewniają policjanci, taka forma patrolowania jest nieocenionym wsparciem służby interwencyjnej. Policjantów na rowerach będzie można spotkać w szczególności w miejscach wypoczynku: nad Jeziorem Raczyńskim w Zaniemyślu i nad Jeziorem Średzkim.

– W trudno dostępnych miejscach mundurowi na rowerach znacznie szybciej dotrą do osób potrzebujących pomocy. Poza tym policjanci będą także czuwać nad bezpieczeństwem rowerzystów i osób pieszych – mówi wicestarosta Piotr Kasprzak.

Zakup rowerów został sfinansowany z budżetu powiatu średzkiego i kosztował blisko 25 tys. zł.


Policja dzięki nowym rowerom będzie mogła dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Autor: GPŚ | opr. SOL
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież