nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły PRZEZ ŁĄKĘ NA AUTOBUS
PRZEZ ŁĄKĘ NA AUTOBUS Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 08 sierpnia 2017 10:16

Mieszkańcy Koszut zwracają uwagę na zarośniętą ścieżkę, z której codziennie korzystają, aby dotrzeć na przystanek PKS. Proszą o interwencję.

„Piszę do państwa, bo widzę, że jak jakaś sprawa dojdzie do gazety, to najwcześniej coś z tym zrobią. Tak wygląda w Koszutach ścieżka prowadząca na główny przystanek autobusowy. Chyba pora coś z tym zrobić!” – napisała do nas w ostatnich dniach jedna z mieszkanek Koszut.

Przy DK11, na wysokości Koszut, znajdują się dwa przystanki. Do jednego z nich (w stronę Poznania) prowadzi wąska ścieżka. Ze względu na pogodę roślinność przy niej bardzo mocno się rozwija, zarastając przejście i utrudniając dotarcie do przystanku.

Jest to droga krajowa i za teren przy niej odpowiada jej zarządca. Gmina czy powiat nie mają obowiązku zajmowania się tym obszarem. Skierowaliśmy jednak pytanie do Zakładu Gospodarki Komunalnej. Chcieliśmy dowiedzieć się, czy można coś zrobić z tą sprawą. ZGK postanowiło pomóc i w poniedziałek oczyściło ścieżkę.


Tak do niedawna wyglądała ścieżka prowadząca do przystanku PKS w Koszutach.

Autor: GPŚ |MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież