nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły KOMUNALKA OTRZYMA NOWĄ SIEDZIBĘ
KOMUNALKA OTRZYMA NOWĄ SIEDZIBĘ Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 29 sierpnia 2017 19:48

Na ul. Brodowskiej w Środzie znajduje się budynek, który stanie się nową siedzibą spółki Lider Usług Komunaln-Samorządowych oraz Zakładu Gospodarki Komunalnych.

Obecnie budynek jest w stanie surowym zamkniętym, a spółka Środa XXI, czyli właściciel obiektu, chciałby go sprzedać spółce LUKS za kwotę 3,6 mln zł.

– Lokalizacja na ul. Kilińskiego jest zupełnie nietrafiona jak na dzisiejsze czasy. Centrum miasta, w którym mieści się teraz spółka, nie jest odpowiednim miejscem. Po pierwsze, to mała i ciasna działka, przez co nie mieścimy tam całego sprzętu. Po drugie, budynki pamiętające czasy Gierka nie spełniają najmniejszych wymagań. Są niekomfortowe w użytkowaniu, a ich stan jest fatalny. Stąd pomysł, aby przenieść się poza miasto i nie emitować hałasu czy nieprzyjemnych zapachów – mówi Jarosław Płociński, prezes LUKS.

Nieruchomość znajduje się na działce o powierzchni 0,86 ha. Na jej terenie znajduje się budynek o powierzchni socjalno-biurowej wynoszącej 490 m2 i o powierzchni użytkowej wielkości 866 m2, a także obiekt warsztatowo-garażowy o powierzchni zabudowy 860 m2 i powierzchni użytkowej 777 m2. Budynek nadal wymaga bardzo dużych nakładów finansowych, potrzebnych na jego wykończenie.

Choć obiekt jest jeszcze w stanie surowym, został zadaszony, a w części biurowej położono już tynki. W całości zamontowano również elektrykę. Trudno jednak określić, ile jeszcze czasu będą trwały prace wykończeniowe oraz kiedy nastąpi przeniesienie się do nowej siedziby.

Już niedługo siedziba LUKSa i ZGKa zostanie przeniesiona do tego budynku.

Autor: GPŚ | JBK
 

Komentarze  

 
#1 Marcin Kicinski 2017-08-30 23:08
Zastanawiam się nad ceną obiektu w przypadku sprzedaży jego w przetargu nieograniczonym ? Teoretycznie ten co sprzedaje chce uzyskać jak najwięcej, a ten co kupuje chce zapłacić możliwie najmniej. A jak w tym przypadku jest?
Cytować
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież