nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły DO SZPITALA W ASYŚCIE POLICJI
DO SZPITALA W ASYŚCIE POLICJI Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 30 sierpnia 2017 13:20

Do niecodziennej sytuacji doszło kilka dni temu w Pławcach. Średzcy mundurowi zatrzymali do kontroli kobietę, która poruszała się z nadmierną prędkością. Nie spodziewali się, co było przyczyną „ciężkiej” nogi 27-letniej mieszkanki naszego powiatu.

Dwoje policjantów ze średzkiej „drogówki”, mł. asp. Bogdan Konieczny i asp. Robert Łażewski, w piątek 25 sierpnia pełnili służbę w Pławcach. Tam przed godz. 19:00 zatrzymali do kontroli kobietę, która przekroczyła prędkość. Przyczyną pośpiechu 27-letniej mieszkanki naszego powiatu był zły stan zdrowia. Kobieta była w ciąży.

– Kierująca była w ciąży, bardzo źle się poczuła i chciała jak najszybciej dojechać do szpitala. Martwiła się o dziecko. Była bardzo zdenerwowana i roztrzęsiona – relacjonuje asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Środzie.

Policjanci nie zastanawiali się długo. Odstąpili od czynności służbowych. Asp. Robert Łażewski, dowódca patrolu, zadecydował, że kobieta nie będzie dalej kontynuować jazdy w stanie, w jakim się znajduje. 27-latka usiadła na fotelu pasażera, a za kółkiem usiadł asp. Łażewski. Drugi policjant, mł. asp. Bogdan Konieczny, eskortował swojego kolegę za pomocą sygnałów. Dzięki temu ciężarna kobieta dotarła do szpitala w Środzie w ciągu kilku minut. Tam mundurowi przekazali ją pod opiekę lekarzy. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Kobieta i jej dziecko mają się dobrze. 27-latka czeka teraz na poród.

Autor: GPŚ | MZH
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież