nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły PONAD 30 MLN NA ŚREDZKIE RODZINY
PONAD 30 MLN NA ŚREDZKIE RODZINY Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 05 września 2017 12:43

Program „Rodzina 500+” to 500 złotych miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach mogą otrzymywać też wsparcie na pierwsze lub jedyne dziecko. Ile osób skorzystało z tych świadczeń w naszej gminie?

Ze wsparcia mogą skorzystać rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. 500 zł otrzymają także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze. W gminie Środa, na dzień dzisiejszy, świadczenie otrzymuje 2507 rodzin (3719 dzieci). W sumie, w okresie od 1 kwietnia 2016 roku do 30 sierpnia 2017 roku, średzkim rodzinom wypłacono ponad 30,5 mln zł.

Wnioski o świadczenia na kolejny okres, zaczynający się 1 października, przyjmowane są już od 1 sierpnia. Można zrobić to przez internet lub osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej w Środzie. W ciągu pierwszego miesiąca wnioski złożyły już 1864 osoby. Aby otrzymać świadczenie za październik br., należy złożyć wniosek do 31 października br. Jednak w przypadku wniosków złożonych po 31 sierpnia wypłata świadczeń może być dokonana nie w październiku, ale w miesiącach następnych, ze spłatą.

Przypomnijmy, że od początku sierpnia obowiązują nowe wnioski i przepisy dotyczące przyznawania świadczeń, które wprowadził rząd. Zmiany mają służyć wyeliminowaniu przypadków wyłudzania świadczeń. Nawiązują one m.in. do osób pozostających w nieformalnych związkach oraz tych, którzy fikcyjnie zmniejszali lub ukrywali swoje dochody.

Autor: GPŚ | SOL
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież