nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły PRZETESTUJ NOWY PLAC ZABAW
PRZETESTUJ NOWY PLAC ZABAW Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 12 września 2017 12:23

Na wniosek rodziców, nad średzkim jeziorem stanął drugi nowoczesny, wielopoziomowy plac zabaw. Od minionego weekendu najmłodsi średzianie mogą go już testować. Nowa inwestycja to nowa oferta spędzania wolnego czasu nad jeziorem dla małych średzian.

Plac zabaw, który powstał przed wakacjami nad jeziorem w ramach Budżetu Obywatelskiego, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie było na tyle duże, że odnotowano nawet jeden incydent. Na jednej zjeżdżalni chciała bawić się jednocześnie dwójka dzieci, co ostatecznie zakończyło się konfliktem między ich dwiema matkami.

Rodzicom i dzieciom plac spodobał się na tyle, że wystosowali pismo do burmistrza z wnioskiem o kolejną taką inwestycję. Ten przystał na prośbę i z oszczędności Wydziału Inwestycji udało się wykonać drugi, minimalnie mniejszy obiekt. Nowy plac został zamontowany zaraz przy pierwszym placu, dokładnie rzecz biorąc, w miejscu, gdzie do tej pory znajdowała się drezyna. Po niej samej w tej chwili pozostał już tylko regulamin. Plac kosztował 52 tys. zł (w cenę wchodzi montaż) i został wykonany przez tę samą firmę, która zamontowała pierwszy z nich.

Co ciekawe, oprócz zdzieralni praktycznie żadna pozostała część placu nie powtarza się z elementami pierwszego. Trzeba też zaznaczyć, że dwa nowe place, razem ze zjazdem, huśtawką i piaskownicą tworzą jeden duży kompleks przeznaczony dla najmłodszych średzian, do którego obowiązuje jeden regulamin.


Tak prezentuje się nowy wielopoziomowy plac zabaw nad jeziorem.

Autor: GPŚ |MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież