nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły NIEBEZPIECZNIE KOŁO ZANIEMYŚLA
NIEBEZPIECZNIE KOŁO ZANIEMYŚLA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 12 września 2017 12:30

W ubiegłym tygodniu policja miała pełne ręce pracy. Po raz kolejny do najbardziej pechowych miejsc można zaliczyć DK11. Poważny wypadek miał także miejsce w Zaniemyślu.

W ubiegłą sobotę w miejscowości Włostowo (DK11) kierująca samochodem marki Mazda nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i zjechała na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Środzie. Tego samego dnia, również na DK11, na wysokości Nowego Miasta, z powodu niezachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami kierujący Mercedesem doprowadził do zderzenia z dwoma samochodami. Na szczęście żadna z osób nie doznała obrażeń. Także w sobotę policjanci KPP w Środzie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Opel Omega mieszkańca gminy Kostrzyn, który znajdował się pod wpływem alkoholu (0,16 mg/l).

W piątek 8 września o godzinie 7:15 na drodze Zaniemyśl – Śrem miał miejsce wypadek drogowy. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra podczas manewru wyprzedzania uderzył w bok samochodu VW Passat, który skręcał w lewą stronę na parking leśny. Oba pojazdy jechały od strony Śremu w kierunku Zaniemyśla. 70-letnia mieszkanka powiatu rawickiego kierująca VW Passatem została przewieziona z obrażeniami ciała do średzkiego szpitala. Droga była nieprzejezdna przez ponad godzinę.

Tego samego dnia w miejscowości Wolica Pusta kierująca samochodem Opel Corsa w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru cofania doprowadziła do zdarzenia z drugim Oplem Corsą. Również w piątek na DK11 w Koszutach kierująca Fiatem Punto nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW Passatowi, wskutek czego doszło do kolizji.

W ubiegłą środę natomiast, znów na DK11, w okolicach Brodowa kierujący samochodem ciężarowym Volvo nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Seat Leon.


Nadmierna prędkość zakończyła się w rowie.

Autor: GPŚ |opr. SOL
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież