nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły ZNAMY JUŻ WYNIKI
ZNAMY JUŻ WYNIKI Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 17 października 2017 12:16

W ubiegłą niedzielę zakończyło się głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego. Już wieczorem tego samego dnia ogłoszono wyniki. Który wniosek zwyciężył?

Zespół Budżetu Obywatelskiego zebrał się w niedzielny wieczór, by podliczyć wszystkie głosy oddane w ciągu czterech dni na poszczególne projekty. Już wiadomo, które pomysły znalazły największe uznanie wśród średzian i będą realizowane w ramach BO.

Najlepszy w mieście

Zwycięski pomysł budowy fontann podłogowych wraz z oświetleniem i muzyką na Starym Rynku zebrał w sumie 267 głosów. Planowana kwota jego wykonania to 350 tys. zł, co oznacza, że będzie on jedynym projektem realizowanym w ramach kategorii „Miasto”. Na drugim miejscu, z wynikiem 178 głosów uplasowało się doposażenie OSP w Środzie. Trzecie miejsce (114 głosów) zajął projekt budowy placu treningowego dla psów, a tuż za podium (100 głosów) znalazła się akademia gotowania. Kolejno średzianie zagłosowali na EkoŚrodę, czyli nasadzenia drzew i krzewów (79 głosów), inteligentne Eko-Ławki (69), Średzką Ciuchcię Miejską (69) oraz utworzenie strefy rekreacyjnej na os. Jagiellońskim (35).

Co powstanie na wsi?

Projekty wiejskie podzielone były na trzy kategorie: wnioski do 25 tys. zł, do 50 tys. zł i do 75 tys. zł. W „najtańszych” zwyciężyła budowa placu zabaw w Tadeuszewie (116 głosów), drugie miejsce zajął Słoneczny Zakątek w Rumiejkach (76), a najmniej głosów (62) zdobyło doposażenie boiska piłkarskiego w Topoli. Pomysł mieszczący się w przedziale do 50 tys. zł złożyła tylko jedna osoba i było to doposażenie boiska wielofunkcyjnego w Dębiczu. Zagłosowało na niego 78 mieszkańców. Spośród projektów wymagających nakładu pieniężnego do 75 tys. zł zwyciężył wniosek na zakup wyposażenia dla jednostki OSP Koszuty (234 głosy), na drugim miejscu znalazł się pomysł oświetlenia w Brodowie (130), na trzecim były nowe chodniki w Pętkowie (110), a ostatnie miejsce zajął pomysł powstania dodatkowych autobusów miejskich linii nr 14 (85).


Autor: GPŚ | SOL
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież