nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły DLA ROZWOJU TWOJEGO DZIECKA
DLA ROZWOJU TWOJEGO DZIECKA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 19 października 2017 09:00

W Centrum Medycznym Spychalscy (MedSpa) przy ul. Kilińskiego 23 funkcjonuje PROGRESSIO, a tamtejsi specjaliści koncentrują się na rozwoju dziecka. Dobierają oni indywidualnie metody, warunki, środki i formy terapii, stymulując rozwój małego pacjenta. W sobotę 14 października podczas akcji Białej Soboty PROGRESSIO witało małych pacjentów.

Rodzic lub opiekun nie musi już udawać się np. do Poznania, poświęcać czas i pieniądze na dojazd, a niekiedy nawet przez kilka dni szukać specjalistów. Teraz wszelkie porady, informacje i dalsze skierowania otrzyma w średzkim PROGRESSIO, które powstało z myślą o dzieciach od urodzenia, od chwili wykrycia nieprawidłowości w ich rozwoju.

– Chcemy wspierać rodzica, którego dziecko ma problemy zdrowotne, rozwojowe, edukacyjne czy wychowawcze. Oferujemy szeroką, holistyczną diagnozę medyczną oraz opiekę terapeutyczną – mówili jednogłośnie specjaliści podczas Białej Soboty 14 października. – Chcemy, aby rodzic nie był zmuszony do dojeżdżania z dzieckiem do większych ośrodków, ale miał możliwość skorzystania ze specjalistyczne opieki medycznej w swoim miejscu zamieszkania. Wieloletnie doświadczenie Centrum Medycznego Spychalscy pokazało, że jest konieczność stworzenia bezpiecznego miejsca wyłącznie dla dzieci. Miejsca budzącego zaufanie do specjalistów – wyjaśniali.

PROGRESSIO oferuje pomoc medyczną i terapeutyczną. Jeśli w jakimkolwiek okresie rozwoju dziecka zauważona zostanie nieprawidłowość, rodzic może zgłosić się telefonicznie (nr tel.: 606255184) oraz zasięgnąć informacji na stronie internetowej www.centrumprogressio.pl. Im wcześniej wykryte zostanie zaburzenie rozwoju, szeroko pojęta nieprawidłowość, tym większe są szanse na wyprowadzenie dziecka z choroby i zniwelowanie dysfunkcji.

Doskonale dobrany zespół pediatrów, laryngologa, audiologa, foniatry, dermatologa, alergologa, ortopedy, neurologa, dietetyka, psychologa, pedagoga, terapeutów integracji sensorycznej, terapeuty terapii Tomatisa, logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów oraz osteopaty czuwa nad zapewnieniem odpowiedniej formy wsparcia każdemu dziecku. Oferowane usługi są komercyjne, ale równoznacznie niwelują koszty dojazdów do oddalonych placówek. Podczas Białej Soboty przyjmował także stomatolog, który zapraszał dzieci i rodziców na bezpłatny przegląd.

Niektóre symptomy w rozwoju dziecka, mogące niepokoić rodzica lub opiekuna:

Problemy zdrowotne, nieprawidłowości w odżywianiu, karmieniu, nieprawidłowy tor oddechowy dziecka, zaburzenia przetwarzania słuchowego, nadruchliwość i nadpobudliwość, zaburzenia mowy, nieprawidłowa postawa, zaburzone napięcie mięśniowe. Dzieci, które późno zaczynają chodzić lub mówić, sprawiające wrażenie, że słyszą, ale nie słuchają; niepodporządkowujące się, u których rozwój psychomotoryczny wdaje się nam opóźniony.


Terapie i opieka specjalistów w PROGRESSIO zapewni twemu dziecku prawidłowy rozwój i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Autor: GPŚ | GOF
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież