nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły MURAL OZDOBI KAMIENICĘ
MURAL OZDOBI KAMIENICĘ Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 19 października 2017 09:11

By uczcić 100. rocznicę powstania wielkopolskiego, Stowarzyszenie Rodzin Powstańców Wielkopolskich w Środzie ogłosiło konkurs na powstańczy mural i baner. Jego wyniki poznaliśmy w sobotę 14 października na strzelnicy Bractwa Kurkowego.

Termin składania prac upłynął 6 października, a wpłynęło ich sześć. Zwycięski mural będzie umieszczony na ścianie budynku naprzeciw wieży ciśnień (zbieg ulic Dąbrowskiego i Niedziałkowskiego), a baner – na ścianie dworca PKP od strony ulicy Dworcowej. Pierwsza nagroda za projekt muralu wynosi 1000 zł, a za projekt banera – 500 zł. Komisja konkursowa w składzie: burmistrz Wojciech Ziętkowski, Andrzej Gniotowski, Konrad Sobczyński, Stefania Jaróżek-Rum i Alicja Kamińska, ogłosiła wyniki w sobotę 14 października podczas uroczystości 20-lecia działalności Stowarzyszenia Rodzin Powstańców Wielkopolskich w Środzie i 140. rocznicy urodzin ks. Mieczysława Meissnera.


Laureatami konkursu są:

I miejsce, projekt muralu, Przemysław Zalesiński

I miejsce, projekt banera, Adam Wójkiewicz

Wyróżnienia: Adam Wójkiewicz w kategorii mural, a Andrzej Gogulski w kategorii baner.

Wyróżnienie specjalne za wkład pracy otrzymał Stanisław Kajdan.Zwycięski projekt banera Adama Wójkiewicza.

Zwycięski projekt muralu Przemysława Zalesińskiego.

Autor: GPŚ | GOF
 

Komentarze  

 
#1 Dawid 2017-10-28 12:50
Na muralu nie ma nikogo z rekonstruktorów I Kompanii Średzkiej, jest natomiast III Bastion Grolman odtwarzający 3 Pułk Strzelców Wielkopolskich.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież