nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły DEWASTUJĄ ROZKŁADY JAZDY
DEWASTUJĄ ROZKŁADY JAZDY Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 07 listopada 2017 12:03

Od prawie miesiąca na średzkich przystankach autobusowych funkcjonuje odświeżony wygląd rozkładów jazdy. Razem ze zmianą stylu rozkładu zmieniła się technologia druku. To jednak nie przeszkadza wandalom, którzy niszczą rozkłady i generują przy okazji dodatkowe koszty. Przede wszystkim utrudniają oni jednak mieszkańcom codzienne funkcjonowanie.

W połowie października, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy PKP, miasto zaktualizowało rozkłady miejskich autobusów. Wszystkie oznaczenia zostały wymienione na nowe, z aktualnym rozkładem jazdy, którego grafika uległa zmianie i przypomina rozkłady, jakie możemy spotkać np. w Poznaniu. Pasażer, znajdując się na określonym przystanku, widzi przebieg całej linii w kolumnie (przystanek, na którym się znajduje, jest wytłuszczony). Dzięki temu łatwiej określić, gdzie można dalej dojechać. Pierwsze trzy kolumny to dni robocze, soboty, oraz niedziele i święta, gdzie wypisane są pełne godziny, przy których w zależności od linii i kursu dopisane są minuty.

Wraz z nowym rozkładem i odświeżoną grafiką pojawił się jednak problem z dewastowaniem oznaczeń. Poinformowali nas o tym sami mieszkańcy, użytkownicy komunikacji miejskiej.

Do tej pory stare rozkłady były laminowane. Nie dało się ich jednak trwale przymocować, przez co często były wyrywane i wyrzucane. Teraz nowe rozkłady są drukowane na specjalnej przylepnej kartce, która praktycznie uniemożliwia ich łatwe usunięcie. Wandale postanowili jednak zdrapywać godziny!

Jak pisała jedna z Czytelniczek, która chciała skorzystać z autobusu: „Przecież to jest buractwo. Jak starsza osoba ma rozczytać rozkład? Albo ktoś, kto nie ma dostępu do internetowego rozkładu?”.

Jak informuje zajmujący się komunikacją Mateusz Olejniczak: – Nowy system miał ułatwić mieszkańcom odczytywanie rozkładu i to się sprawdziło. M. Olejniczak prosi mieszkańców, aby zgłaszać ewentualne braki rozkładów do Starostwa. W miarę możliwości zniszczone rozkłady będą wymieniane na nowe.


Wandale cały czas utrudniają życie pasażerom średzkiej komunikacji.

Autor: GPŚ | MM
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież