nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły FAJERWERKI TYLKO W SYLWESTRA?
FAJERWERKI TYLKO W SYLWESTRA? Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 07 listopada 2017 12:07

Średzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wystosowało apel do Rady Miejskiej, aby ta przyjęła stanowisko w sprawie używania materiałów pirotechnicznych. Obrońcy zwierząt proponują, aby fajerwerki można było używać jedynie w Sylwestra.

Pomysł spodobał się przewodniczącemu Rady Miejskiej, Pawłowi Dopierale.

– Nie chodzi o to, aby ograniczyć fajerwerki w Sylwestra, bo one były, są i oby były jak najdłużej, bo to jest piękny zwyczaj – mówi radny. – Tym bardziej nie chcemy ograniczeń w tym zakresie w Sylwestra, ponieważ gmina od lat w sposób widowiskowy wita nowy rok. Średzki pokaz fajerwerków cieszy się popularnością wśród mieszkańców, którzy wyrażają pełną aprobatę co do jego organizowania. Zmiany mają się wiązać z ograniczeniem używania materiałów pirotechnicznych jedynie w okresie przed i po 31 grudnia. Podejmując decyzję, musimy pamiętać o starszych osobach i małych dzieciach, a także o zwierzętach – dodaje.

Prawo dotyczące używania materiałów pirotechnicznych w gminie zmieniało się wiele razy. W związku z tym mieszkańcy mogą się czuć zdezorientowani. Radni chcą zatem uregulować wszelkie kwestie w tym zakresie. Jedna z propozycji dotyczy zakazu używania materiałów pirotechnicznych w okresie od 20 do 30 grudnia, z przerwą na Sylwestra, a potem od 2 do 20 stycznia. Inicjatorom zmian zależy na tym, aby fajerwerki były używane tylko w Sylwestra. Oczywiście, w uzasadnionych przypadkach burmistrz może wyrazić zgodę na ich używanie również w terminie dotyczącym ograniczeń, np. w związku ze ślubem czy inną ważną uroczystością.

– O zmiany wnioskują przedstawiciele TOZ, oddział w Środzie – mówi przewodniczący P. Dopierała. – Organizacja przedstawiła nam apel z prośbą, aby Rada Miejska podjęła stanowisko wprowadzając korzystne i optymalne ustalenia dla wszystkich stron.

Jedno jest pewne. Obecne władze miasta, mimo apeli niektórych przedstawicieli opozycji w radzie, nie zamierzają rezygnować z miejskiego pokazu fajerwerków.

Autor: GPŚ | opr. JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież