nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły NAPRAWILI DACH
NAPRAWILI DACH Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 14 listopada 2017 13:25

Średzianie doskonale pamiętają, jak podczas sierpniowego huraganu w budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 1 zawalił się komin, a kilka sal klasowych uległo zniszczeniu. Paradoksalnie, przyspieszyło to jednak realizację prac planowanych na dalsze lata.

Remont dachu na „Jedynce” rozpoczął się w czerwcu. Wykonywała go firma Blach Dek z Rydzyny. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do feralnego, huraganowego wieczoru, kiedy zniszczone zostały komin i sufity i pozalewanych zostało kilka klas. Na szczęście ubezpieczeni byli zarówno zleceniodawca, jak i wykonawca robót. Urząd Miasta zdecydował, że w związku z zaistniałą sytuacją konieczne będzie przyspieszenie planowanych na kolejne lata remontów – dlatego na remonty w szkole przeznaczono kolejne 150 tys. zł. Remonty praktycznie dobiegły już końca. Przeprowadzono gruntowne prace w sześciu salach, a także w auli i na korytarzu. Zakończył się również remont dachu, a w przyszłym roku wyremontowane mają być kolejne sale.


Wyremontowany dach na SP1.

Autor: GPŚ | JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież