nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły RUCH OKRĘŻNY
RUCH OKRĘŻNY Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 14 listopada 2017 13:31

Od ubiegłego tygodnia na nowo powstającym rondzie przy ul. Kórnickiej ruch odbywa się okrężnie, mimo że prace potrwają jeszcze przez kilka tygodni. Niezależnie od ich zaawansowania pojawiają się już pomysły na nazwę dla ronda.

Na skrzyżowaniu ulic Kórnickiej, Mickiewicza i Prądzyńskiego trwają prace przy budowie dużego ronda. Ma być bezpieczniej dla kierowców, którzy do tej pory mieli problemy z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych. Prace nadal trwają, więc konieczna jest ostrożność.

Tymczasem do Komisji Kultury i Nazewnictwa wpłynęły już cztery propozycje na nazwę nowego ronda. Przypomnijmy, że niedawno imieniem Ignacego Łukasiewicza zostało nazwane rondo przy „Trójce”, a przed kilkoma dniami komisja jednogłośnie poparła wniosek biegaczy w sprawie nazwania imieniem wybitnego olimpijczyka, Janusza Kusocińskiego, rondu przy stadionie Polonii. Pomysłodawcy mają nadzieję, że radni na najbliższej sesji poprą uchwałę komisji i mistrz sportu zostanie godnie upamiętniony.


Wprowadzenie ruchu okrężnego przysporzyło na początku problemy kierowcom.

Autor: GPŚ | JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież