nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły POCIĄGI CO PÓŁ GODZINY
POCIĄGI CO PÓŁ GODZINY Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 28 listopada 2017 14:54

Poznańska Kolej Metropolitalna ma objąć linię z Poznania do Jarocina, a co za tym idzie, również pociągi kursujące przez nasz powiat. Według planów kursy mają odbywać się co 30 minut.

Jak informują władze województwa, Stowarzyszenie Metropolia Poznańska ma w planach uruchomić dodatkowe 23 pary pociągów na czterech liniach, a zrobi to pomiędzy marcem i czerwcem przyszłego roku. Pociągi z Poznania pojadą do Wągrowca, Grodziska Wielkopolskiego, Nowego Tomyśla oraz Jarocina.

Wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Metropolia Poznań, miasta Poznań, powiatu poznańskiego, a także gmin i powiatów leżących wzdłuż linii Poznańskiego Węzła Kolejowego ma poprawić komfort podróżujących poprzez wprowadzenie w godzinach szczytu kursów co 30 minut. Poznańska Kolej Metropolitalna swym zasięgiem obejmie obszar w promieniu około 50 km od Poznania. Koszty przedsięwzięcia podzielą między siebie samorząd wojewódzki – 40%, powiaty – 20% i gminy objęte zasięgiem linii – pozostałe 40%.

Autor: GPŚ | opr. JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież