nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły TYSIĄCE NA KOŚCIOŁY
TYSIĄCE NA KOŚCIOŁY Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 28 listopada 2017 14:55

Blisko 315 tysięcy złotych przeznaczył w tym roku powiat średzki na prace konserwatorskie obiektów sakralnych. Kolejne 30 tysięcy złotych wkrótce przekazane zostanie na renowację bardzo ważnego dla średzian miejsca kultu religijnego – kościoła w Biechowie.

Polityka władz powiatu, skierowana przede wszystkim na rozwój gospodarczy regionu w dziedzinie oświaty oraz opieki medycznej i społecznej, cechuje się również określonym programem, jeśli chodzi o ochronę zabytków oraz rozwój turystyki.

W tym roku powiat przekazał parafii pw. Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym dotację w wysokości 86 500 złotych na prace remontowe w tamtejszym kościele. Ponadto 26 500 złotych skierował do parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej na konserwację i restaurację prospektu organowego kościoła, 15 000 złotych na remont zabytkowej dzwonnicy przy kościele należącym do parafii pw. św. Marcina w Śnieciskach, 3 000 złotych na konserwację obrazu św. Michała Archanioła w kościele należącym do parafii pw. św. Michała w Winnej Górze i wreszcie 10 000 złotych na konserwację i restaurację obrazu św. Alojzego Gonzagi oraz feretronu w zaniemyskim kościele parafii pw. św. Wawrzyńca.

Podczas środowej sesji radni powiatu podjęli decyzję o przekazaniu pomocy w wysokości 30 000 złotych gminie Miłosław. Kwota posłuży odrestaurowaniu słynnego kościoła w Biechowie – często odwiedzanego przez mieszkańców naszego powiatu.

86,5 tysiąca złotych wsparcia otrzymał kościół pw. Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym. Fot. parafiamk.pl

Autor: GPŚ | opr. JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież