nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły „MIŚ” SIĘ ZBLIŻA
„MIŚ” SIĘ ZBLIŻA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 09 stycznia 2018 11:40

Spółdzielnia Socjalna Bar Mleczny „Miś” 29 grudnia 2017 r. podpisała długo wyczekiwaną umowę w sprawie dofinansowania miejsc pracy w nowo powstałych podmiotach ekonomii społecznej.

W ramach umowy w styczniu wpłyną do spółdzielni środki na wyposażenie kuchni, w której gotować będą pracownicy spółdzielni, tj. osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Ostatecznie będzie to 120 tys. zł wypłacane w dwóch transzach: 80% i 20% po rozłożeniu 1. transzy. Spółdzielnia aktualnie zacieśni swoją współpracę z „Barka”, która zaoferowała swoją pomoc w postaci wsparcia pomostowego (np. na pokrycie składek ZUS czy pierwszych zobowiązań), ale co najważniejsze – wsparcia specjalistów zajmujących się księgowością, prawem czy marketingiem. Zgodnie z umową, sprzęt musi zostać zakupiony do połowy kwietnia. Prezes spółdzielni, Katarzyna Kowalska, zapewniła, że procedury zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę i zgody konserwatora zabytków są już blisko ukończenia.


Poprzez podpisanie umowy z „Barką” i wsparcie finansowe nastąpi wznowienie prac w barze, co rzutować będzie na jego wyczekiwane otwarcie.

Autor: GPŚ |GOF
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież