nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły BĘDZIE WIĘCEJ PŁATNYCH PARKINGÓW?
BĘDZIE WIĘCEJ PŁATNYCH PARKINGÓW? Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
sobota, 13 stycznia 2018 12:39

Czy rozwiążą one problemy parkujących w pobliżu centrum miasta? Taki jest przede wszystkim zamysł urzędników, aby problemy parkingowe nie były już zmorą wszystkich chcących zaparkować niedaleko urzędu, sądu czy sklepu.

Aby w godzinach szczytu zaparkować auto w centrum Środy, kierowcy muszą się nieźle nagimnastykować. Według wyliczeń, którymi dysponuje Urząd Miasta w Środzie, miasto potrzebuje obecnie około 50 płatnych miejsc postojowych, dzięki którym ma poprawić się płynność parkowania. Urząd zamierza pozostawić istniejącą strefę parkingową zlokalizowaną na pl. Armii Poznań oraz części ulic Dąbrowskiego i Czerwonego Krzyża. Tam opłatę za parkowanie należy ponieść w czwartki oraz w soboty. Sposób uiszczania opłaty ma zostać utrzymany tak, jak wygląda to do tej pory, czyli za pośrednictwem pracowników.

Dodatkowe miejsca parkingowe z płatnym postojem mają powstać m.in. niedaleko ZUS i Ratusza. Za pozostawienie auta w tych miejscach zapłacimy w parkomatach.

Niedługo w centrum zamontowane zostaną parkomaty.

Autor: GPŚ | JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież