nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły GMINA KUPI KAMIENICĘ?
GMINA KUPI KAMIENICĘ? Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 27 lutego 2018 13:35

Jakiś czas temu pojawiły się wątpliwości, jeśli chodzi o temat własności budynku przy ulicy Garncarskiej. Niedawno sąd zdecydował, że budynek przy Garncarskiej, w którym mieszkają cztery rodziny, jest własnością spadkową prywatnej osoby, a nie Urzędu Miasta tak jak dotąd myślano.

Mimo że w międzyczasie znalazł się nabywca, który chce kupić budynek po wyższej kwocie, prawowita właścicielka obiektu, zdecydowała, że przystanie na propozycję Urzędu Miasta i sprzeda go za kwotę około 250 tys. zł. Decyzja ta była podyktowana głównie troską o mieszkańców i obawą, że przy sprzedaży obiektu prywatnemu właścicielowi istniałoby duże prawdopodobieństwo znacznego wzrostu czynszu.

– W tych mieszkaniach żyją często osoby starsze, o niskich dochodach i z problemami zdrowotnymi. Żeby uchronić je od negatywnych sytuacji szukaliśmy możliwości nabycia tego budynku – wyjaśniał Burmistrz Wojciech Ziętkowski.

Środki, które gmina przeznaczy na zakup, wyniosą około 66-67 tys. zł na rodzinę. Znalezienie innego rozwiązania mieszkaniowego dla tych osób byłoby znacznie droższe.

Radny Paweł Wullert na sesji pytał o to, czy gmina jest przygotowana na ewentualne koszty związane z utrzymaniem obiektu, który został wybudowany jeszcze przed II wojną światową.

– Budynek nie jest jeszcze gminny, jednak jeśli to się stanie, to posiadamy budżet na remonty i na przystosowanie go do obecnie panujących standardów – wyjaśnił naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, Michał Orłowski.


Gmina chce pomóc mieszkańcom poprzez wykupienie budynku przy Garncarskiej.

Autor: GPŚ | JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież