nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły KOMUNALKA WYBUDUJE MIESZKANIA
KOMUNALKA WYBUDUJE MIESZKANIA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 27 lutego 2018 13:39

Radni miejscy podjęli uchwałę o tym, że mieszkania komunalne pod tani wynajem wybudują Usługi Komunalne. Zdecydowano również, że właśnie ta spółka będzie także administratorem bloków.

Pierwotny plan zakładał, że zadanie budowy tanich mieszkań zostanie powierzone spółce Środa XXI. W ubiegłym tygodniu ustalono natomiast, że to Usługi Komunalne nie tylko wybudują mieszkania pod tani wynajem, ale także będą odpowiedzialne za administrowanie obiektami, czyli m.in. zapewnienie sprawności ogrzewania i części wspólnych, pielęgnację zieleni, utrzymywanie części wspólnych, utrzymanie zimowym terenów wokół budynków, drobne naprawy, konserwację i przeglądy, a także rozliczanie kosztów utrzymania części wspólnych na najemców lub dzierżawców oraz właścicieli lokali mieszkaniowych.

W ramach programu planuje się oddanie do użytku 8 bloków wielorodzinnych. Docelowo powstać ma 71 mieszkań. Najemcami budynków mają być osoby, których nie stać na komercyjny kredyt.

Autor: GPŚ | JBK
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież