nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły „POLA NADZIEI” JUŻ W SOBOTĘ
„POLA NADZIEI” JUŻ W SOBOTĘ Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 13 marca 2018 11:21

Tegoroczna edycja ogólnoświatowej akcji edukacyjno-charytatywnej „Pola Nadziei” odbędzie się w najbliższą sobotę.

Tegoroczną edycję zaplanowano 2 tygodnie wcześniej, niż miało to miejsce w roku ubiegłym. W ramach akcji na ulicach Środy pojawią się szkolni wolontariusze, którzy w zamian za datki na budowę Hospicjum im. Piotra Króla rozdawać będą nie tylko żywe kwiaty, ale także kolorowe balony i papierowe żonkile wykonane przez uczniów podczas zajęć.

Prace związane z budową hospicjum trwają nieustannie. Właśnie został zakończony etap kładzenia tynków wewnętrznych. Aby jak najszybciej rozpocząć następną fazę budowy, konieczne jest zebranie kwoty umożliwiającej jego zakończenie w jak najszybszym terminie. Hospicjum ma prowadzić nieodpłatną działalność, służącą pacjentom i ich rodzinom w trudnym okresie życia. Zeszłoroczna zbiórka przyniosła efekt najlepszy ze wszystkich dotychczasowych – udało się zebrać ponad 13 tys. zł.

„Pola Nadziei” to ogólnoświatowa akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów, która od roku 2003 prowadzona jest także w Polsce. W naszym mieście żonkilowe „Pola Nadziei” po raz pierwszy zakwitły w 2013 roku za sprawą Stowarzyszenia „Hospicjum im. Piotra Króla”, które nie tylko jest inicjatorem jego budowy, lecz także stawia sobie za cel propagowanie wśród społeczeństwa idei opieki paliatywnej i hospicyjnej, mówienie o możliwościach opieki nad chorymi oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych.


Autor: GPŚ | Opr. SH
 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież