nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły OSIĄGNĄŁ MAKSIMUM
OSIĄGNĄŁ MAKSIMUM Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 13 marca 2018 11:30

Na początku marca odbył się finał organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego dla uczniów gimnazjów. Maksymalną ilość punktów uzyskał uczeń „Keglika” Stanisław Główczewski.

W finale, który w sobotę 3 marca odbył się w Poznaniu, udział wzięło 182 uczniów z całej Wielkopolski, którzy wcześniej zwyciężyli etapy szkolne i rejonowe. By zostać laureatem kolejnego etapu – wojewódzkiego, konieczne było uzyskanie w finale minimum 42 na 50 punktów. Uczeń „Keglika” Stanisław Główczewski, nie tylko osiągnął wymagany próg, ale zdobył wszystkie możliwe do uzyskania punkty!

Stanisław już po raz drugi został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego - tytuł ten otrzymał również w roku szkolnym 2016/2017. Osiągnięcia z ostatnich dwóch lat otwierają mu drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce i Europie. Ten sukces to wypadkowa talentu, ciężkiej pracy i wytrwałości ucznia w dążeniu do celu.


Stanisław Główczewski, dwukrotny laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Autor: GPŚ | RED

 

Dodaj komentarz

Jeżeli chcesz, aby Twój komentarz był widoczny od razu po napisaniu musisz się zarejestrować/zalogować. W przeciwnym razie komentarze są publikowane dopiero po akceptacji moderatora.


Kod antysapmowy
Odśwież