nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Dominowo WYSTĘP JAK MARZENIE
WYSTĘP JAK MARZENIE Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 22 czerwca 2016 08:59

Piękne, ludowe tańce zawitały do hali sportowej w Szkole Podstawowej w Dominowie. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury do Dominowa przyjechało 24. dzieci w wieku szkolnym. Są to członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Мрія” co w języku polskim znaczy „Marzenie”.

Licznie zgromadzona publiczność w sali Szkoły Podstawowej w Dominowie była świadkiem nietuzinkowego występu młodych ukraińskich tancerzy. Dzieci z każdym tańcem rozkręcały dominowskich widzów. Publiczność klaskała w rytm muzyki. W przerwach pomiędzy występami można było usłyszeć przepiękne ukraińskie piosenki wykonywane przez niezwykle utalentowaną młodą Ukrainkę. Członkowie zespołu „ Мрія” zaprezentowali szereg tańców, wśród których wymienić można między innymi Poloneza, Krakowiaka, czy ukraiński taniec ludowy Hopak.

Zoriana Sikorska, choreograf zespołu „ Мрія”, wręczyła wójtowi Krzysztofowi Pauterowi w prezencie bochen chleba. Wójt zaproponował wspólne oglądanie meczu Polska – Ukraina. Goście nie zapomnieli też o pracownicach Gminnego Ośrodka Kultury, które również otrzymały prezenty. Z całą pewnością był to dzień integracji polsko-ukraińskiej w gminie Dominowo.

Zoriana Sikorska mówiła, że publiczność reaguje na występy jej zespołu poprzez pryzmat historii Polski i Ukrainy, nie patrząc przez pryzmat teraźniejszości. Dodała też, że nie dotyczy to dominowskiej publiczności. – Tu nie ma różnicy, nie ma granicy – komentowała występ Z. Sikorska, dodając że poniedziałkowe spotkanie było od serca dla serc.


Autor: GPŚ | MZH