nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy DIAMENTOWE GODY
DIAMENTOWE GODY Drukuj Email
Wpisany przez rz   
czwartek, 10 stycznia 2013 00:15

Państwo Leokadia i Tadeusz Strękowie z Garb w gminie Krzykosy przeżyli ze sobą 60 lat. Jak mówią sami jubilaci, receptą na udany związek jest dopasowanie się małżonków.

29 grudnia państwo Leokadia i Tadeusz Strękowie w gronie najbliższej rodziny świętowali 60-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Jubilaci nie kryli swojej radości z doczekania się tak wspaniałych godów. A recepty na udany związek dopatrują we wzajemnym dobraniu się.

Państwo Strękowie wychowali troje dzieci: córki Mirosławę i Wandę oraz syna Zbigniewa. Doczekali się 9 wnucząt i 4 prawnuków: Majki, Jakuba, Wojtka i Kaliny. Małżonkowie zgodnie potwierdzają, że w ciągu wspólnego życia bardzo się napracowali. Pan Tadeusz przez całe swoje życie udzielał się społecznie. Piastował funkcję radnego powiatowego i radnego gminy przez kilka kadencji. Po dziś dzień jest członkiem PSL-u. Swego czasu piastował też funkcję wiceprezesa Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Środzie Wlkp. Ciężar prowadzenia domu i doraźnie też gospodarstwa rolnego spoczywał na pani Leokadii. Dzisiaj mimo swoich dolegliwości chorobowych wzajemnie się wspierają i pomagają w prowadzeniu domu wnukowi Jakubowi i jego rodzinie.

W imieniu wójta Gminy Krzykosy, dostojnym jubilatom najserdeczniejsze życzenia złożyła Regina Zięta, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Krzykosach. My również życzymy małżeństwu z Garb zdrowia, pełnego czerpania radości z życia i oczywiście doczekania kolejnych jubileuszy.

Autor: GPŚ | rz