nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy WYSTAWĄ UCZCILI 90 LAT „GŁOSU ZNAD WARTY”
WYSTAWĄ UCZCILI 90 LAT „GŁOSU ZNAD WARTY” Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 10 stycznia 2013 20:29

Ryszard Włodarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzykosach, postanowił zakończyć rok jubileuszu 90-lecia Koła Śpiewu „Głos znad Warty” w Sulęcinku, wystawą dokumentów i pamiątek chóru.

Aby uczcić rok jubileuszu 90-lecia Koła Śpiewu „Głos znad Warty”, Ryszard Włodarczyk, dyrektor GOK w Krzykosach, poprosił zarząd koła o wyselekcjonowanie najważniejszych pamiątek i dokumentów, a następnie dostarczenie ich do siedziby Ośrodka. To właśnie w pomieszczeniach GOK-u zorganizowano wystawę poświęconą chórowi.

Spośród wielu tomów dokumentacji na wystawie znalazły się następujące pozycje: trzy tomy kroniki Koła, segregator A3 pełen dyplomów; opracowanie pt. „80 lat Koła Śpiewu”, oprawione komplety dokumentów dotyczących kolejnych jubileuszy Koła (60, 70, 75, 80, 85 i 90-lecia oraz 80-tych urodzin i 50-lecia pracy z chórem Dh Dyrygenta), zebrane i oprawione materiały dotyczące wycieczek grupy w latach 1993 – 2000, zbiór dokumentów z walnych zebrań Koła w latach 1922 – 2001, korespondencja z lat 1929 – 1939, odznaka zbiorowa „Za Zasługi w Rozwoju Województwa Poznańskiego, dyplom „Sulisław – 2002” (nominacja), dyplom „Ambasador Powiatu Średzkiego (nominacja), statuetka i dyplom „Zasłużony dla Gminy Krzykosy”, komputerowe fotoarchiwum (segregator z komputerowymi kopiami fotografii wypożyczonych od mieszkańców Sulęcinka) i na koniec kilkanaście wybranych albumów ze zdjęciami fotograficznymi z ostatnich kilku lat działalności chóru.

Warto obejrzeć te pamiątki, które na co dzień pieczołowicie przechowywane są w świetlicy w Sulęcinku. Wystawa w Gminnym Ośrodku Kultury w Krzykosach będzie czynna jeszcze do końca stycznia.

Autor: GPŚ | MG