nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy 60-LECIE ŚLUBU
60-LECIE ŚLUBU Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 31 stycznia 2013 10:38

60 lat temu związek małżeński zawarli Państwo Stanisława i Czesław Surdykowie z Witowa.  Pan Czesław wspomina dzień ślubu: „ To była środa, bo wtedy taka była moda, że wszyscy ślubowali właśnie w środę. Ślub cywilny był 22 stycznia, a po tygodniu ślub kościelny. Były lekkie roztopy.”

Państwo Surdykowie wychowali syna i córkę. Mają 2 wnuków i 5 prawnucząt( na zdjęciu): Patryka, Karolinę, Eryka (od wnuka Sławomira) oraz Paulinę, Mateusza (od wnuczki Anity).  Państwo Surdykowie przez całe wspólne życie prowadzili gospodarstwo rolne. Pan Czesław pracował także na rzecz lokalnej społeczności. Przez 7 kadencji był radnym Gminy Krzykosy (1966-1989). Przez jedną kadencję piastował funkcję przewodniczącego rady. Był Wiceprezesem Związku Plantatorów Roślin Okopowych w Poznaniu i prezesem Kółka Rolniczego we Witowie, gdzie przez wiele lat pracował również jako dyspozytor. Działał w PSL-u, przez szereg lat w poczcie sztandarowym.  Obecnie nadal pracuje na rzecz Rady Budowy Kaplicy we Witowie.  Pan Czesław mimo swojego sędziwego wieku jeszcze 4 lata temu pracował w polu.  Państwo Surdykowie nadal starają się pracować. Cieszą się ze wspólnie przeżytych lat, a swoją miłość przekazują prawnukom, pomagając wnuczce w ich wychowaniu. Małżonkowie zgodnie mówią, że aby doczekać w zgodzie tylu wspólnych lat musi być pod dostatkiem pracy, to wówczas nie ma czasu na kłótnie.

Jubilatom z okazji pięknej rocznicy Diamentowych Godów najserdeczniejsze życzenia złożył Wójt Gminy Krzykosy Pan Andrzej Janicki  z Kierownikiem USC Reginą Ziętą.

Autor: GPŚ | RZ