nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy W SOLCU BAWILI SIĘ JAK W RIO
W SOLCU BAWILI SIĘ JAK W RIO Drukuj Email
Wpisany przez eMeS   
poniedziałek, 11 lutego 2013 22:54

Jeden z najbardziej znanych karnawałów w Rio de Janeiro zawitał również do gminy Krzykosy. Na imprezie bawili się członkowie miejscowego związku emerytów, rencistów i inwalidów.

Brazylijski karnawał w Rio de Janeiro zaczyna się od przekazania uczestnikom parady kluczy do miasta. Tymczasem w przypadku imprezy zorganizowanej przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Krzykosach, zabawa rozpoczęła się od przekazania mikrofonu przewodniczącej Związku Irenie Gorzelańczyk-Ryś, która powitała wszystkich przybyłych gości, nie tylko z naszego powiatu, ale również z zaprzyjaźnionych, w tym śremskiego, wrzesińskiego, gnieźnieńskiego, jak również z samego Poznania.

Na zabawie karnawałowej, która odbywała się w sali państwa Kleczewskich w Solcu, uczestnicy pojawili się w przebraniu z minionych epok czy dowolnej bajki, a nawet były stroje z różnych zakątku świata. Tak więc na tanecznym parkiecie nie zabrakło piratów, księżniczek, czarownic i wróżek. Byli też przedstawiciele Cesarstwa Rzymskiego, kapłani różnych wyznań i religii oraz przebierańcy w strojach zwierząt.

Brazylijski karnawał w Rio de Janeiro zaczyna się w ostatni piątek przed środą popielcową i trwa przez pięć dni. W Solcu może impreza była krótsza, ale i tak ostatni uczestnicy opuszczali parkiet nad ranem, a w trakcie zabawy wybrano również najlepsze przebranie, nie wspominając o innych atrakcjach. Do tańca, jak zwykle przygrywał zespół muzyczny RUT-MIX.

W trakcie imprezy przewodnicząca przedstawiła również plan na rok 2013. Z ciekawszych imprez można już wymienić majowe wczasy w Świnoujściu czy wycieczkę do Uniejowa, a w czerwcu wyjazd w Bieszczady, do Lwowa i na Węgry. We wrześniu związkowców czekają piękne Mazury i Wilno, zaś w grudniu wszędzie dobrze, ale najlepiej będzie w Zakopanem.

Organizatorzy imprezy składają podziękowania właścicielom „Pensjonatu pod Różą” za fantastyczne przyjęcie. Warto wspomnieć, że na balu bawiło się ok. 160 gości i chyba nikt nie był niezadowolony, a wręcz przeciwnie, bo niektórzy już czekają na powtórkę... ale to dopiero w przyszłym roku.

Widać, że na balu kostiumowym w Solcu chyba nikomu nie zabrakło pomysłu na przebranie.

Autor: GPŚ | eMeS