nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy POŁĄCZYŁA ICH MIŁOŚĆ DO DWÓCH KÓŁEK!
POŁĄCZYŁA ICH MIŁOŚĆ DO DWÓCH KÓŁEK! Drukuj Email
Wpisany przez eMeS   
czwartek, 28 lutego 2013 11:21

Dzięki staraniom Katarzyny Kasperskiej pod koniec ubiegłego roku w Krzykosach zawiązała się grupa cyklistów o nazwie „Solczanie”. W roku 2012 część zespołu brała udział w kilku rajdach rowerowych i przejechała około 450 km.

Na pierwszym spotkaniu rowerzystów, które odbyło się 23 listopada 2012 roku, pojawiło się 8 osób. Uczestnicy już wcześniej spotykali się na rowerowych szlakach lub brali udział w tych samych rajdach. Obecnie grupa liczy 12 osób, które mieszkają nie tylko w gminie Krzykosy, ale i Nowym Mieście nad Wartą. W tym przypadku wiek nie gra roli, bo najstarszy z członków urodził się w 1955 roku, a najmłodszy w 2000. Natomiast wszystkich łączy wspólna pasja, czyli jazda na rowerze.

Pomysł założenia grupy rowerowej powstał podczas wyjazdu na rajd rowerowy do Miłosławia w 2012 roku, zorganizowany przez zaprzyjaźnioną ekipę „Wrześnianie”. Wówczas pojechali: Katarzyna Kasperska, Małgorzata Gabała, Jacek Gabała, Maciej Kruszczak, Szymon Gabała, Wiktor Kasperski i Antoni Kruszczak.

Na pierwszym spotkaniu grupa przyjęła nazwę - „Solczanie”, a logo zaprojektował Marcin Koczorowski. Dzięki dużemu zaangażowaniu Katarzyny Kasperskiej i Jacka Gabały udało się pozyskać kilku sponsorów (Materiały Budowlane „Wesołek” Chocicza, Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A.  w Luboniu, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w Niechlowie, AKUNA Polska sp. z o. o.). Swoją pomoc zapewnia również Andrzej Janicki, wójt gminy Krzykosy. Za pieniądze przekazane przez sponsorów „Solczanie” zakupili stroje dla 12 osób z grupy rowerowej, które uszyła Firma BCM Nowatex z Puszczykowa.

Na drugie uroczyste spotkanie z wręczeniem stroi rowerowych  miłośnicy dwóch kółek zaprosili wójta gminy oraz Ryszarda Włodarczyka, dyrektora GOK, Mieczysława Koczorowskiego, prezesa Grupy Turystyki Rowerowej „Wrześnianie”, Eugeniusza Hurysza, przedstawiciela tej grupy oraz sponsorów.

Rowerzystom z Krzykos życzymy powiększenia się liczby przyjaciół i sympatyków, bo o tym, że sport to zdrowie, wiemy wszyscy. Ale sport na świeżym powietrzu, to już podwójna dawka zdrowia. Kondycja fizyczna w erze „komputera” drastycznie spada. A może by tak, jak „Solczanie”, zorganizować wspólną wycieczkę rowerową? Najtrudniej jest przezwyciężyć własne lenistwo, ale gdy tylko, to zrobimy i choć raz poczujemy pęd powietrza, rower stanie się naszym przyjacielem. Wielkimi krokami zbliżają się cieplejsze dni i praktycznie w każdej wolnej chwili można ubrać coś wygodniejszego i wybrać się na przejażdżkę po okolicy. Rekreacyjna jazda rowerem nie wymaga szczególnych przygotowań. Podstawowe wyposażenie rowerzysty, to rower, wygodne ubranie i można ruszać w drogę.

Autor: GPŚ | eMeS