nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy SPOTKANIE Z „BAŚNIĄ MALUCHA”
SPOTKANIE Z „BAŚNIĄ MALUCHA” Drukuj Email
Wpisany przez eMeS   
poniedziałek, 18 marca 2013 20:44

Jak co miesiąc od ponad dwóch lat, w co drugi piątek maluchy wraz z rodzicami spotykają się na zajęciach w Bibliotece Publicznej Gminy Krzykosy. Nie inaczej było i tym razem. W ostatnim spotkaniu dla dzieci w wieku od 4 do 5 lat, uczestniczyły także 6-latki, zresztą nie po raz pierwszy.

Najpierw były gry i zabawy, gdzie dzieci mogły bawić się wspólnie z rodzicami. Później w skupieniu wysłuchały czytanej bajki pt. „Franklin  pomaga koledze”, bo zielony żółw Franklin jest znany najmłodszym na całym świecie.

Każdy tomik bajki to osobna historyjka o bardzo ważnych sprawach w życiu przeciętnego kilkulatka. Tym razem Franklin dowiedział się, że dobrze jest pomagać kolegom, ale nadmiar życzliwości może odnieść też odwrotny skutek. Co ciekawe, postacie wykreowane w książeczce są wzorcem nie tylko dla dzieci, lecz także dla ich rodziców, bo losy poczciwego żółwia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.

Na koniec piątkowego spotkania wszyscy wzięli się do malowania jajek wielkanocnych na zbliżające się święta, a prace autorstwa dzieci zostały wyeksponowane w oknie biblioteki, aby zaprezentować je wszystkim mieszkańcom. Następne spotkanie odbędzie się w piątek 12 kwietnia. Dodajmy tylko, że poza bajkowymi spotkaniami w ramach działalności kulturalno-oświatowej Biblioteka organizuje także wieczorki autorskie, prelekcje, lekcje biblioteczne, konkursy, przeglądy książek i czasopism oraz wystawy książek. Dużą popularnością cieszy się też konkurs recytatorski dla przedszkolaków pt. „Wierszowanie Skrzatów”.


Podczas piątkowego spotkania w Bibliotece wspólnie malowano jajka wielkanocne.

Autor: GPŚ | eMeS