nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy DOCZEKALI DIAMENTOWYCH GODÓW
DOCZEKALI DIAMENTOWYCH GODÓW Drukuj Email
Wpisany przez RZ   
czwartek, 21 marca 2013 12:44

60 lat temu Joanna i Marian Gałąskowie z Pięczkowa w gm. Krzykosy zawarli związek małżeński. Do urzędu pojechali rowerami, do kościoła bryczką, a wesele odbyło się w dwóch pokojach.

Do ślubu cywilnego, który miał miejsce 18 marca w Urzędzie Stanu Cywilnego w Krzykosach, nowożeńcy jak wszyscy w tamtych czasach pojechali... rowerami i to bez specjalnych przygotowań, bowiem taki ślub był traktowany jako formalność. Inaczej było 12 kwietnia. Ślub kościelny odbył się w bardzo ciepły i niezwykle słoneczny dzień, a młoda para do kościoła w Orzechowie udała się bryczką w asyście miejscowej kapeli Ziętych. Przyjęcie weselne odbyło się w domu. –  W dwóch pokojach biesiadowano, a i na tańce znalazło się miejsce – wspomina pani Joanna.

Państwo Gałąskowie doczekali się: 3 synów i 1 córki, 10 wnuków i 11 prawnuków.  Wspólnie prowadzili gospodarstwo rolne, a pan Marian pracował również w OZPS w Orzechowie. Pomimo zawirowań losu, małżonkowie zawsze cieszyli się każdą chwilą, a i teraz z nadzieją spoglądają w przyszłość, aby szczęśliwie dożyć do jubileuszu, który planują uczcić rodzinnie w połowie kwietnia.  Zgodnie też twierdzą, że aby dobrze przeżyć tyle wspólnych lat, trzeba się wzajemnie wspierać.

Z okazji pięknej rocznicy diamentowych godów najserdeczniejsze życzenia jubilatom złożył też Andrzej Janicki, wójt gminy Krzykosy z kierownikiem USC Reginą Ziętą.

Autor: GPŚ | RZ