nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy „PIESZY” RAJD ROWEROWY?
„PIESZY” RAJD ROWEROWY? Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 03 kwietnia 2013 19:51

24 marca na zaproszenie Klubu Turystyki Rowerowej Sigma Poznań, członkowie Grupy Rowerowej „Solczanie” pojechali do Naramowic na rajd pt. „Powitanie Wiosny”. Niestety ze względu na silny mróz i śnieg oraz w trosce o bezpieczeństwo uczestników rajd zmienił charakter z rowerowego na pieszy...

Na starcie przed Hotelem Naramowice zjawiło się około 40 osób, w tym 10 z Grupy Rowerowej „Solczanie”. O godz. 10.00 cała grupa wyruszyła pieszo w kierunku leśniczówki Naramowice wraz z przygotowaną kukłą Marzanny, którą w rytualny sposób rowerzyści chcieli utopić, chcąc przywołać wiosnę. W pierwotnej wersji Marzanna miała jechać rowerem, ale niestety było za ślisko i uczestnicy po kolei nieśli ją na plecach. Gdy już doszli do Warty, dokonali tradycyjnego obrzędu topienia Marzanny, która została uroczyście podpalona i wrzucona do rzeki.  Tym samym uczestnicy pieszego rajdu pożegnali zimę, a następnie udali się na ognisko, gdzie czekała na nich smaczna kiełbaska od „Masarni Kleczewskich” z Solca.

W trakcie imprezy odbył się również konkurs z nagrodami. W rzucie piłeczkami do opon „Solczanie” na sześć miejsc zdobyli cztery pierwsze. Co ciekawe, na najwyższym podium stanął najmłodszy uczestnik rajdu, Antoni Kruszczak. Pozostałe miejsca zdobyli Ewa Tomczak, Ryszard Tomczak oraz Katarzyna Kasperska.

Mimo odstawienia rowerów, niedzielne zimne przedpołudnie uczestnicy rajdu zaliczyli do bardzo udanych i pozostaje im już tylko czekać na nadejście prawdziwej wiosny. W rajdzie udział wzięli Małgorzata i Jacek Gabała, Katarzyna i Sławomir Kasperscy, Ewa i Ryszard Tomczak, Iwona i Rafał Idziaszek oraz Antoni i Maciej Kruszczak.

Specjalne podziękowania „Solczanie” składają Ryszardowi Rurce i wszystkim członkom KTR Sigma za zaproszenie ich na rajd rowerowy,  w tym roku wyjątkowo bez rowerów.

Autor: GPŚ | eMeS