nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy 60-LECIE ŚLUBU PAŃSTWA BLANDYNY I EDWARDA ZYGUŁA Z KRZYKOS
60-LECIE ŚLUBU PAŃSTWA BLANDYNY I EDWARDA ZYGUŁA Z KRZYKOS Drukuj Email
Wpisany przez GPŚ   
czwartek, 18 kwietnia 2013 13:47

60 lat temu związek małżeński zawarli Państwo Blandyna i Edward Zyguła z Krzykosy. Ślub cywilny odbył się 21 lutego 1953 r., a kościelny 12 kwietnia. Państwo Zyguła wychowali syna Adama i córkę Alicję.

Mają 5 wnucząt: Monikę, Rafała, Janusza, Agnieszkę i Joannę i 5 prawnucząt: Bartosza, Dominikę, Dawida, Antoniego i Tomasza.  Pan Edward  prawie całe swoje życie zawodowe pracował jako ślusarz mechanik w Zakładach Naprawy Taboru Kolejowego w Poznaniu. Pochodzi spod Lublina. Służył w Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i wtedy też poprzez kolegę poznał swoją żonę. Pani Blandyna pochodzi z Nowe Miasta. Pracowała w Kółku Rolniczym w Krzykosach jako księgowa, potem była intendentką w szkole. W latach 50-tych była zastępcą kierownika USC w Krzykosach, a potem do emerytury pracowała na poczcie w Krzykosach.  Po dziś dzień bardzo lubi czytać książki i z pasją rozwiązuje krzyżówki. Małżonkowie zgodnie twierdzą, że do przeżycia w zgodzie tylu wspólnych lat potrzebny jest wzajemny szacunek i dużo wyrozumiałości.

Jubilatów z bukietem kwiatów i życzeniami odwiedził Wójt Gminy Krzykosy Andrzej Janicki z Kierownikiem USC Reginą Ziętą.

Autor: GPŚ