nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY
SEZON ROWEROWY ROZPOCZĘTY Drukuj Email
Wpisany przez eMeS   
czwartek, 18 kwietnia 2013 14:34

W niedzielę 14 kwietnia  o godzinie 7.23 Grupa rowerowa „Solczanie” wyruszyła na swój pierwszy rajd pod hasłem „Czuję się dobrze”, który zorganizowany został przez PTTK Hipolit Cegielski – Poznań S.A.

Pierwszy etap rajdu rozpoczął się podróżą pociągiem do Poznania do stacji  Poznań Starołęka, później  ulicą Starołęcką cykliści udali  się na Rondo Starołęka. Tam odbywała się zbiórka wszystkich uczestników. Na miejscu organizator przedstawił wytyczoną trasę do pokonania. Wszystkie przybyłe ekipy „rowerowców” ruszyły w stronę Puszczykowa. Na 4 rowerowe trasy „Solczanie” wybrali trasę najdłuższą, która liczyła 20 km. Wzdłuż trasy można było podziwiać piękno nadwarciańskich krajobrazów i cieszyć się pierwszymi oznakami wiosny. Na metą rajdu wyznaczony został Ośrodek Szkoleniowy - Restauracja 
„La Paloma”, gdzie na zakończenie zorganizowany został piknik. Wszyscy uczestnicy mile spędzili czas  przy muzyce, wymieniając opinie i wrażenia z przejazdu jedząc pyszną grochówkę i kiełbaskę. Około godziny 13.30 na rowerach kilkuosobowa grupa udała się w drogę powrotną do Solca. Trasa wiodła z Puszczykowa przez Rogalin i Rogalinek gdzie z drogi podziwiać można było dęby Lecha, Czecha i Rusa, które są pomnikami przyrody w Rogalińskim Parku Krajobrazowym, następną mijaną miejscowością był Zaniemyśl i około 16.30 cała grupa w komplecie choć troszkę zmęczona dotarła do Solca. Choć wszyscy byli zmęczeni ale zadowolenie z wyjazdu dawało o wiele więcej satysfakcji a humory dopisywały do samego końca. W tym dniu „Solczanie” rowerami  pokonali 67km.

Celem rajdu m.in. była promocja Województwa Wielkopolskiego i jego walorów turystycznych uczczenie 200 –ej rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego oraz popularyzacja turystyki zgodnie z hasłem „Rok 2013 rokiem przewodników PTTK”. Tylko pozazdrościć i brać dobry przykład z takich inicjatyw.

 

”Solczanie” w trasie

Autor: GPŚ | eMeS