nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy POWRÓT FIGURY DO KOŚCIOŁA
POWRÓT FIGURY DO KOŚCIOŁA Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 31 maja 2013 08:56

W ostatni piątek, 24 maja, do kościoła pw. Jadwigi Śląskiej w Mądrych powróciła figura Matki Bożej Bolesnej, a właśnie w piątek przypadała w Kościele Katolickim uroczystość Matki Boskiej Wspomożycielki Wiernych. Był to dzień wyjątkowy dla ks. proboszcza Sławomira Krzeszewskiego, jak i dla samych parafian. Od czasu, kiedy figura została skradziona minęło osiem lat. Powrót figury tłumnie sprowadził wiernych do niewielkiego kościółka w Mądrych, a rangę religijnej uroczystości podniosła obecność ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Spod krzyża w Mądrych ruszyła procesja ze sztandarami i feretronami, następnie ksiądz Arcybiskup i strażacy, niosący odzyskaną figurę. Za nimi do kościoła weszli wierni, którzy czekali pod Krzyżem. W Mszy Świętej uczestniczyli Abp Stanisław Gądecki, ks. Janusz Śmigiel (dziekan, proboszcz Parafii Kolegiackiej w Środzie Wlkp.), ks. Janusz Małuszek (proboszcz z Parafii NSJ w Środzie Wlkp.) oraz ks. dr Jacek Stępczak (proboszcz Parafii Św. Józefa w Środzie Wlkp.). Homilię wygłosił ks. Abp Stanisław Gądecki, który odniósł się do piątkowej Patronki, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zwrócił uwagę wiernym na fakt posiadania w parafii takiego „cudu” jak figura Matki Boskiej Bolesnej, do której powinni zanosić swoje modlitwy.

Informacje o odnalezieniu figury ks. proboszcz otrzymał na początku marca, wówczas rozpoczął działania, które miały na celu przygotowanie uroczystości wprowadzenia figury Matki Boskiej do kościoła. Nie przez przypadek data uroczystości wyznaczona została na 24 maja.

Parafianie z Mądrych byli mile zaskoczeni tym, że figura po takim czasie się odnalazła. Już wątpili w to, że kiedykolwiek będą mieli „swoją” figurę z powrotem u siebie. Nie kryli również podziwu dla księdza proboszcza, który podjął się przeprowadzenia procedury sprowadzenia figury z powrotem do parafii.

Autor: GPŚ | tp