nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy MIESZKAŃCY PIĘCZKOWA PODZIĘKOWALI LISTONOSZOWI
MIESZKAŃCY PIĘCZKOWA PODZIĘKOWALI LISTONOSZOWI Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
środa, 31 lipca 2013 14:10

Wtorek, 30 lipca był ostatnim dniem pracy listonosza UP w Nowym Mieście - Stanisława Wojtysia. Po 42 latach nienagannej pracy p. Stanisław przeszedł na zasłużona emeryturę. Sumienność i zaangażowanie w to co robił docenili m.in. mieszkańcy Pięczkowa. Były upominki, niespodzianki, była nawet muzyka, którą na akordeonie wykonywał dla swojego imiennika Jan Pisarczyk.

Nasz listonosz pełnił swoja służbę wspomagając się najpierw motorowerem marki Komar, później był Romet, następnie popularny maluch w kolorze seledynowym, a ostatnio czerwony Fiat Panda. Był zawsze energiczny, zawsze uśmiechnięty. Swym donośnym, dźwięcznym głosem co dzień pozdrawiał mieszkańców rejonu  (7) siódmego, który obsługiwał. Oznaczał się uczciwością i cieszył się dużym zaufaniem ludzi starszych, ale nie tylko. Jego pracę doceniano też na wyższych szczeblach. Niejednokrotnie był nagradzany przez Centrum Poczty Oddział rejonowy Poznań Województwo.

Panie Stasiu życzymy wszystkiego dobrego, zdrowia i spokoju na emeryturce, a godziny przyszłości niech się sączą wolno i bez pospiechu.

 

Autor: GPŚ | E.K.