nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy MODERNIZACJA LINII KOLEJOWEJ
MODERNIZACJA LINII KOLEJOWEJ Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 08 sierpnia 2013 08:21

Trwa modernizacja toru pomiędzy Chociczą a Sulęcinkiem. Efektem tych prac ma być zwiększenie prędkości pociągów do 120 km/h.

Modernizacja toru pomiędzy Chociczą a Sulęcinkiem, która odbywa się w ramach poprawy stanu linii kolejowej relacji Kluczbork – Poznań rozpoczęła się 3. czerwca br. Naprawa obejmie łącznie około 20 km trasy, a na długości około 8,5 km będzie nowy tor. Zamierzonym efektem tych prac będzie zwiększenie prędkości pociągów do 120 km/h.

Jak informuje rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych Zbigniew Wolny, zmodernizowane zostaną przejazdy kolejowo-drogowe, dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo na styku toru i drogi. Obsługę podróżnych poprawi remont peronów: nr 1 na przystanku osobowym Solec Wielkopolski oraz wyspowego na stacji Sulęcinek. Ponadto na odcinku objętym pracami naprawione będą mosty i wiadukty oraz sieć trakcyjna.

Inwestorem jest spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. a wykonawcą firma NDI S.A., natomiast pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu, a wartość prowadzonych robót to około 24 mln zł.

Zbigniew Wolny informuje także, że prace nad modernizacją przebiegają obecnie zgodnie z harmonogramem i mają potrwać do 2. września 2013 r.

W sprawie modernizacji wypowiada się również jeden z mieszkańców Sulęcinka: „To już najwyższy czas. Są dwa tory, ale remontowany jest ten, który był w beznadziejnym stanie. To, że jest remont to bardzo dobrze, bo teraz pociągi będą mogły jeździć szybciej, a z drugiej strony remontowane są też perony w Solcu i Sulęcinku, co wyraźnie poprawi estetykę, ale również komfort wsiadania do pociągu”.

 

Autor: GPŚ | sw