nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy GMINNE DOŻYNKI W PIĘCZKOWIE
GMINNE DOŻYNKI W PIĘCZKOWIE Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
czwartek, 22 sierpnia 2013 17:14

Dożynki – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych odbędą się w Pięczkowie 24 sierpnia od godz. 15.00.

Dożynki w Pięczkowie rozpoczną się Mszą św. przy świetlicy OSP. Korowód dożynkowy z Orkiestrą Dętą z Książa Wlkp. przejdzie na boisko piłkarskie przy ul. Sportowej, gdzie rozpoczną się uroczystości obrzędowe. Następnie uczestnicy spotkania będą mieli okazję posłuchać Zespołu Pieśni i Tańca „Siekieracy” oraz koncertu orkiestry dętej. Kolejnym punktem programu artystycznego będzie występ Kabaretu Tutti Frutti „Polska strefa euro”, koncert Aleksandra Martineza, a po nim rozpocznie się zabawa taneczna. Starostą dożynek został Rafał Krauze, a starościną Karolina Zięta

Ponadto podczas imprezy czynne będzie stoisko Stowarzyszenia Lider Zielonej Wielkopolski. Odbędzie się też konkurs KRUS. Na dożynkach nie zabraknie również okazji do przejażdżki bryczką, skorzystania z eurobungee i z wielu innych atrakcji. Imprezą towarzyszącą tej uroczystości będzie Dożynkowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Krzykosy – single męskie, który zaplanowano w dniach 24 – 25 sierpnia od godz. 9.30 na kortach WTT Solec.

Autor: GPŚ | Ange