nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy SENIORZY ŚPIEWALI W GARBACH
SENIORZY ŚPIEWALI W GARBACH Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
wtorek, 15 października 2013 14:18

5 października w Garbach odbył się I Krajowy Festiwal Piosenki Seniorów „Śpiewaj Razem z Nami”. Na imprezie, która odbyła się z inicjatywy Ireny Gorzelańczyk-Ryś, wystąpiło kilkanaście zespołów i kapel nie tylko z naszego regionu, ale z całej Polski.

Na I Krajowym Festiwalu Piosenki Seniorów „Śpiewaj Razem z Nami” wystąpiły następujące kapele: „Emilia” – Krzykosy, „Olszyna” – Swarzędz, „Stokrotki” – Tulce, „Złota Jesień” – Kostrzyn, „Modrzanki” – Stęszew, „Komorniczanki” – Komorniki, „Laskowianki” – Zambrów, „Zgoda” – Zaniemyśl, „Dębowy Liść” – Suchy Las, „Tęcza” – Piaski, „Szarotki” – Luboń, „Zgoda” – Kamieniec, „Kleszczewianki” – Kleszczewo, „Wrzos” – Nekla, „Lutnia” – Zaniemyśl, Kapela z Wrześni oraz „Malińczoki” – Piaski.

Każdy z występujących zespołów otrzymał pamiątkową statuetkę oraz drobne upominki. Nad przebiegiem i organizacją imprezy czuwał Ryszard Włodarczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzykosach, a sponsorami byli: Krzysztof Filary, państwo Kleczewscy z Solca, Feliks Wawrzyniak, Biuro Podróży „Oskar” z Dominowa, Zenona Kasperska i Iwona Baraniak.

Patronat medialny nad imprezą objął „Głos Powiatu Średzkiego”.

Autor: GPŚ | eMeS