nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Krzykosy JUBILEUSZ PAŃSTWA ADRYAN
JUBILEUSZ PAŃSTWA ADRYAN Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frąckowiak   
piątek, 17 kwietnia 2015 09:22

Państwo Teresa i Feliks Adryan z Pięczkowa obchodzą swoje Diamentowe Gody. Pamięcią cofają się do 12 kwietnia 1955 r., kiedy to bryczką pojechali do USC w Krzykosach, żeby wziąć ślub. Tego samego dnia poszli do pracy na popołudniówkę do OZPS Orzechowo.

Po 5 dniach odbyło się wesele w domu, poprzedzone ślubem w kościele w Orzechowie. Dzień był słoneczny. Młoda Para jechała do ślubu bryczką powożoną przez śp. Pana Czesława Mokrackiego, zaprzężoną w dwa siwe rumaki, bo taka była „moda”- dodaje p. Feliks. Przed Nowożeńcami jechała bryczka z hucznie przygrywającą orkiestrą.

Państwo Adryanowie mieli czworo synów Ryszarda, Jerzego, zmarłego w ubiegłym roku, Feliksa i zmarłego jako dziecko Piotra. Doczekali się 5 wnuków i 5 prawnuków (Mikołaj, Oliwia Jędrzej, Julka i najmłodszy Mieszko). Pani Teresa pochodzi z Chemna, jednak trudne życiowe zawirowania sprowadziły ją do Pięczkowa. Pan Adryan z dumą przyznaje, że jest rodowitym pięczkowianinem. Małżonkowie całe swoje zawodowe życie związani byli z OZPS w Orzechowie. Wiele lat wspólnie tańczyli i śpiewali w „Tośtokach”. Pani Teresa śpiewa do dnia dzisiejszego. Z uśmiechem wspominają wspólne występy, wyjazdy, zabawy i radość życia, którą czerpali z „tośtockiej” twórczości.

Jubilaci dzisiejszym młodym małżonkom podają mądrą życiowo sentencję „zgoda buduje. Trzeba milczeć i to milczenie połączy wszystko”. 


Jubilatom z okazji rocznicy Diamentowych Godów najserdeczniejsze życzenia złożyli Wójt Gminy Krzykosy Andrzej Janicki i Kierownik USC Regina Zięta.


Autor: GPŚ | rz