nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto NIE STAĆ NAS NA SAMOCHÓD STRAŻACKI?
NIE STAĆ NAS NA SAMOCHÓD STRAŻACKI? Email
Wpisany przez ama   
sobota, 12 stycznia 2013 19:41

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą, głos zabrał radny Marek Mroziński, poruszając kwestię zakupu nowego samochodu dla OSP w Klęce.

– Zadam pytanie, które zadaję panu już od kilku lat – rozpoczął swój wywód na sesji Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą radny Marek Mroziński. – OSP w Klęce od kilku lat składa wniosek o dofinansowanie na zakup pojazdów. Jesteśmy gminą w powiecie średzkim, nie taką biedną, a może jednak? Dominowo, gmina biedniejsza, kupiła nowy samochód, Zaniemyśl kupił wspaniały, a nas przy takim, można powiedzieć dobrze perspektywicznym budżecie nie stać na wyłożenie 40 tysięcy na zakup nowego samochodu? – pytał radny.

Temat był oczywiście znany wójtowi Gminy, a do tego przewijał się już na ostatniej komisji. Taki sam wniosek wpłynął też ze strony strażaków z Nowego Miasta, którzy oczekują pomocy wartości 150 tys. złotych. – Ja mam taką propozycję, żeby przy następnej nowelizacji budżetu, a te nowelizacje się odbywają co miesiąc, no może co dwa miesiące, a przynajmniej dosyć często (...), żebyśmy po 150 tysięcy zarówno na Nowe Miasto, jak i na Klęke dali – powiedział Aleksander Podemski wójt gminy, przystając na stawiane wymagania.

OSP Nowe Miasto ma zamiar kupić nowy wóz, część pieniędzy organizując na własną rękę. Co się stanie ze starymi autami? Zostaną wyłączone z eksploatacji. – My na straż wydajemy w tej chwili bardzo duże pieniądze, bo wynikają one też z dużych wymagań, które są nakładane na straż. (...) Strażak ochotnik musi być tak samo przygotowany i wyposażony jak strażak zawodowy – przyznał wójt.

Autor: GPŚ | ama