nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto W NOWYM MIEŚCIE ZEBRANO PONAD 7 TYS.
W NOWYM MIEŚCIE ZEBRANO PONAD 7 TYS. Email
Wpisany przez ama   
czwartek, 17 stycznia 2013 15:46

13 stycznia odbył się ogólnopolski XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bazą dla orkiestry w gminie Nowe Miasto nad Wartą był jak co roku Gminny Ośrodek Kultury.

W gminie Nowe Miasto przeszło 30 wolontariuszy WOŚP zebrało 5929,91 złotych. Główna impreza rozpoczęła się o godzinie 17.00. Na początku wystąpiły rockowe grupy, Dezynwoltura z Jarocina oraz Pax z Krzykos. W spokojniejsze klimaty wprowadził zebranych zespół Druga Zmiana z Nowego Miasta. Nagłośnieniem zajął się Adam Gwizdek.

Licytację w przerwach między koncertami prowadzili Magdalena Florczak i Wojciech Świerkowski. W komisji natomiast zasiadały: Krystyna Muzolf, Maria Tomczak i Mirosława Walkiewicz. Szefem sztabu był, jak co roku Maciej Kuderczak. Podczas aukcji zebrano 1245,56 złotych, ponadto, 80 KC i 9,41 euro. Łącznie gmina Nowe Miasto zasiliła konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o 7175,47 złotych! (to o 1055,94 złote więcej niż w ubiegłym roku).

Głównymi sponsorami byli między innymi: Phytopharm Klęka, Instal-Met, Firma Budowlana „Wesołek", NakPol z Wolicy Pustej oraz Restauracja Rossana z Klęki.

Autor: GPŚ | ama