nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto PRZYRODNICZE WALORY NOWEGO MIASTA
PRZYRODNICZE WALORY NOWEGO MIASTA Email
Wpisany przez ama   
poniedziałek, 21 stycznia 2013 21:54

17 stycznia w Nowym Mieście odbyła się promocja nowej książki pt. „Walory przyrodnicze ziemi nowomiejskiej”, która powstała z inicjatywy pracownic Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą.

Książka pt. „Walory przyrodnicze ziemi nowomiejskiej” ma charakter informatora przyrodniczego gminy Nowe Miasto nad Wartą. Dzieło powstało z inicjatywy pracownic biblioteki publicznej, a do współpracy nad projektem zaproszono takich specjalistów, jak: Anna Andrzejewska (pracownik nadleśnictwa w Jarocinie, zajmuje się ochroną przyrody), Paweł Dolata (z wykształcenia prawnik, z zamiłowania przyrodnik, współzałożyciel lokalnej grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w południowej Wielkopolsce), dr Krystyna Szybiak (wykładowca w Zakładzie Zoologii Ogólnej Instytutu Biologii Środowiska UAM w Poznaniu) oraz Maciej Łochyński (biolog).

Fotografie do publikacji wykonali: Anna Andrzejewska, Rafał Biernacik, Paweł T. Dolata, Maciej Łochyński i Józef Musiał. W książce można znaleźć rozdziały o ślimakach, pajęczakach, chrząszczach, motylach, rybach, płazach, gadach, ptakach, ssakach, a także o starorzeczach czy łąkach.

17 stycznia w czasie spotkania, którego celem była promocja książki, zainteresowani mogli również wysłuchać wykładu o ptakach, który poprowadził Paweł Dolata, zaś Anna Andrzejewska opowiadała o środowisku.

Już teraz wiemy, że powstaną jeszcze dwie książki z tego typu, w tym będzie to projekt Haliny i Eugeniusza Czarny o kapliczkach i książka dla dzieci.

Warto dodać, że informator został wydany dzięki Europejskiemu Funduszowi Rolnemu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Drukiem i oprawą zajął się Zakład Aktywności Zawodowej „PROMYK” w Żerkowie.

Autor: GPŚ | ama