nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto NAGRODA DLA FOLWARKU KONNEGO W HERMANOWIE
NAGRODA DLA FOLWARKU KONNEGO W HERMANOWIE Email
Wpisany przez ama   
sobota, 09 lutego 2013 19:00

31 stycznia na ostatniej sesji Rady Gminy Nowe Miasto nad Wartą, radny Jacek Nyczke poinformował o nagrodzie, którą otrzymał ostatnio Folwark Konny w Hermanowie.

Folwark Konny w Hermanowie wziął udział w konkursie na najlepszy obiekt turystyczny na obszarach wiejskich. Hermanów zwyciężył w kategorii dotyczącej obiektów na terenie wiejskim o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym i rekreacyjnym, wykorzystującym tradycje i walory wsi.

Podczas uroczystej gali w Trzciance, nagrodę w postaci dyplomu i czeku na 10 tys. złotych odebrała Sławomira Połczyńska, właścicielka Folwarku. Gratulacje wraz z pamiątkowym grawertonem złożył także starosta średzki Tomasz Pawlicki. Dodatkową nagrodą dla laureatów konkursu będzie wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem Parlamentu Europejskiego.

Warto wiedzieć, że była to już VI edycja konkursu organizowanego przez Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Tym razem w konkursie wzięło udział 38 gospodarstw agroturystycznych.

Autor: GPŚ | ama