nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto 100 DNI DO MATURY!
100 DNI DO MATURY! Email
Wpisany przez ama   
środa, 13 lutego 2013 23:42

Hej za rok matura... – śpiewały Czerwone gitary. Nie za rok, lecz już w maju a jak to tradycja nakazuje, tuż przed maturą – studniówka, w której 8 lutego 2013 roku, w Chwalęcinie, brali udział uczniowie technikum ekonomiczno-informatycznego z Zespołu Szkół im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Nowym Mieście nad Wartą.

Impreza rozpoczęła się tradycyjnym Polonezem, wykonanym przez maturzystów. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Piotr Nowakowski, który przypomniał o tym, że jest to bardzo ważny dzień w życiu każdego ucznia i że już niedługo czeka ich ważny egzamin, od którego będzie zależała przyszłość – maturalny oraz potwierdzający kwalifikacje zawodowe. – Czymże byłaby studniówka bez małej, zielonej koniczynki. Niby zwykłej, a jednak skrywającej w sobie niezwykłą moc. Od dawien dawna ten magiczny rekwizyt towarzyszy maturzystom na egzaminie dojrzałości. Niech i wam, drogie koleżanki i koledzy, ten symboliczny znaczek, który za chwilę otrzymacie przyniesie wiele szczęścia – mówił przedstawiciel klasy III technikum. Po przemówieniach, dyrektor w asyście wychowawczyni, Haliny Wesołek, wręczył maturzystom koniczynki. Nie obyło się bez kwiatów, podziękowań i wzruszeń. Po części oficjalnej uroczystości, rozpoczęła się zabawa do późnych godzin nocnych.

W 2013 roku, mury nowomiejskiej szkoły opuści trzeci z kolei rocznik tamtejszego technikum ekonomiczno-informatycznego ’93. Maturzyści - powodzenia!

 

Autor: GPŚ | ama