nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto NOWOMIEJSKIE OSTATKI GIMNAZJALISTÓW
NOWOMIEJSKIE OSTATKI GIMNAZJALISTÓW Email
Wpisany przez ama   
czwartek, 14 lutego 2013 09:02

We czwartek 7 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą, w uroczystej i podniosłej atmosferze 62 uczniów z klas trzecich gimnazjum z Zespołu Szkół im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, odtańczyło poloneza.

Trzecie klasy gimnazjum, które kończą szkołę i odliczają ostatnie dni do egzaminu gimnazjalnego, podobnie jak maturzyści, mają swoją zabawę, po której po raz pierwszy staną przed trudnym wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Na ten uroczysty dzień uczniowie z nowomiejskiego gimnazjum przygotowywali się bardzo długo.

Nadszedł dzień, od którego nasze starsze koleżanki i koledzy zaczynają odliczać ostatnie sto dni nauki w nowomiejskim gimnazjum – powiedziała przedstawicielka klasy II gimnazjum, która prowadziła ceremonię i żegnała starszych kolegów. Po jej przemówieniu, 62 młodych ludzi zatańczyło tradycyjnego poloneza. – Zdecydowanie subtelniejszy zadaniem od nowoczesności jest kreowanie i pielęgnowanie tradycji. Uroczystość, w której w tej chwili uczestniczymy, jest tradycją zapoczątkowaną w naszej szkole przed ponad trzydziestoma laty. Ma ona charakter tradycyjnej studniówki, organizowanej dla uczniów najstarszego rocznika (...). Tradycyjne jest również znaczenie tego dnia. Ma on oznaczać ostatni dzień beztroskiej zabawy przed nadchodzącym czasem wytężonej pracy, który ma zostać uwieńczony satysfakcjonującymi wynikami podczas egzaminu – powiedział Piotr Nowakowski, dyrektor szkoły, który życzył absolwentom wytrwałości i powodzenia w wyborze szkoły.

Uczniowie ubrani w stroje galowe otrzymali także zielone czterolistne koniczynki na szczęście. Następnie delegacje złożyły kwiaty oraz podziękowania na ręce dyrektora i wicedyrektora, a także wychowawców poszczególnych klas, czyli: Izabeli Kuderczak, Doroty Kunowskiej i Justyny Kasprzak. Do godziny 22.00 trwała zabawa taneczna, po której zmęczona, ale szczęśliwa młodzież wróciła do domów.

 

Autor: GPŚ | ama