nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto ZESPOŁY ROCKOWE ZAGRAJĄ DLA FUNDACJI
ZESPOŁY ROCKOWE ZAGRAJĄ DLA FUNDACJI Email
Wpisany przez ama   
czwartek, 07 marca 2013 09:22

24 i 25 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Mieście nad Wartą odbędzie się koncert rockowy i warsztaty dla dzieci. A wszystko dzięki „Akcji wesołych ogrodników”, organizowanej przez jarocińską fundację na rzecz dzieci zdrowych i chorych.

Na ostatniej sesji rady gminy pojawiła się Dagmara Świerkowska, ambasadorka i stypendystka jarocińskiej Fundacji „Ogród Marzeń”, która opowiedziała o organizowanej akcji, prosząc również radnych o pomoc finansową w jej zorganizowaniu. – U nas jest wiele utalentowanej młodzieży. W naszej gminie jest aż 8 stypendystów, co jest naprawdę dużym wynikiem – mówiła kobieta. Fundacja „Ogród Marzeń” z Jarocina działa również na rzecz dzieci niepełnosprawnych, prowadząc „Klub malucha”, czyli zajęcia integracyjne oraz organizując wyjazdy czy baliki dla dzieci zarówno zdrowych, jak i chorych.

W rocznicę założenia Fundacji, a więc 24 marca, jej członkowie organizują „Akcję wesołych ogrodników”, podczas której to zbierane są pieniądze na chore dzieci przez samych stypendystów fundacji. – I również w naszej gminie, żeby jakoś zadośćuczynić, podziękować za to, że jest nas aż tylu, którzy dostają te stypendium, postanowiliśmy także działać – powiedziała Dagmara Świerkowska.

24 marca odbędzie się koncert rockowy, a dzień później, czyli 25 marca warsztaty integracyjne dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Koncert rockowy zostanie połączony z powitaniem wiosny i nową imprezą Spring Show vol. 1. Głównym organizatorem jest Klaudia Paluszkiewicz. A podczas koncertu usłyszmy takie zespoły jak: Poisoned Seed (Nowe Miasto), Transliner (Środa Wlkp.), Bustergang (Środa Wlkp.) i
Final Charge (Jarocin). Z powodów zawieszenia działalności muzycznej na czas poszukiwania nowego perkusisty, nie wystąpi zespół TerapiA. Impreza rusza o godz. 17.30. Wstęp jest wolny. Patronat nad imprezą objął Głos Powiatu Średzkiego.

Autor: GPŚ | ama