nowaSroda

Środa Wlkp. Powiatowy Portal Internetowy

Reklama

Start Artykuły Gmina Nowe Miasto STRZAŁY W WOLICY KOZIEJ
STRZAŁY W WOLICY KOZIEJ Email
Wpisany przez ama   
czwartek, 04 kwietnia 2013 07:29

24 marca odbyła się pierwsza tura zawodów strzelania z wiatrówki o Puchar Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Nowym Mieście nad Wartą.

Impreza miała miejsce w świetlicy w Wolicy Koziej. Organizatorami zawodów byli wspólnie OSP Wolica Kozia i OSP Nowe Miasto. Do rozgrywek wystawiono wszystkie jednostki z gminy Nowe Miasto nad Wartą. – Takie turnieje to wspaniała integracja strażaków z naszej gminy. Możliwość lepszego poznania problemów strażackich i wymiany własnych doświadczeń – powiedział Jacek Nyczke, strażak i nowomiejski radny. –. Dowodzi to także, że mimo czasami różnych interesów druhowie potrafią się dogadać. Stanowimy przecież jedną wielką strażacką rodzinę – dodał.

Rywalizacja będzie się rozgrywać w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Zwycięzców poznamy w czasie obchodów Dnia Strażaka w Szypłowie. Po śmierci druha śp. Leszka Mazurkiewicza. wieloletniego sędziego tych zawodów, obecnie turniej sędziuje druh Krzysztof Szyszka z OSP Chromiec.

 

Zawodnicy pierwszej tury zawodów strzelania z wiatrówki o Puchar Prezesa Zarządu Gminnego OSP w Nowym Mieście Fot. Jacek Nyczke

Autor: GPŚ | ama